Пазарът на имоти в България е в „леко плато“, предлагането остава недостатъчно.
Това заяви имотният брокер и консултант Димитър Калайджиев по БНТ. Той обясни, че сега и богатият, и бедният българин купуват имоти.
Силно се надявам от тази година бедният да се откаже вече. Цените наистина в доста точки на София и не само в София, станаха леко немислими и недостижими за бедния човек, обясни специалистът.
По думите на Калайджиев за инвестиция в имот е нужно да има по-солиден дял самоучастие, а не 10 хиляди евро. „Дигни си дохода, изчакай. Направи ги поне 30 хиляди евро това самоучастие, за да може 10 да си останат буфер, пък 20 да ги вкарваш в имот. Спрете да с тази народна психология задължително да си купя имот.“
Според Калайджиев идва много тежка макроикономическа криза, която ще повлияе неминуемо на имотния пазар.
„ В леко плато сме, чакаме да се появи повече предлагане, за да може да се покаже тотално слабостта на пазара. В момента все още няма достатъчно предлагане и по-малкото търсене все още не си личи.“
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-280
18
21.03 2026 в 21:44
-280
17
21.03 2026 в 21:18
1700
16
21.03 2026 в 20:34
1700
15
21.03 2026 в 19:49
-4585
14
21.03 2026 в 17:33
Банките са директни грабители на всички и всичко , те са октопода стоящ , надвиснал с пипалата си над обществото държащ парите му , които могат да бъдат бързо превърнати в нули !
-4585
13
21.03 2026 в 17:25
Първо ще се оттеглят редовите граждани ,след тях и над средно богатите , ще последва отлив , безработица.
Това ще е полезно лечение за строителния бранш ,защото там изпитват недостиг на работна ръка, наемат работници ловени в гората , нанасят се щети на купувачите с ниско качество на строителство неотговарящо на високите цени .
Строи се с много ниско качество от Сульо и Пульо , липса на професионализъм ,без естетика ,визия , план с нанасяне на големи щети на жизнената среда и трудно отстроними последствия , като безводие , ниско налягане , аварии , липса на електрически мощности , ниски напрежения в трафопостовете поради изчерпана мощност , некачествено електроснабдяване ,монополна газификация от която няма мърдане
-4585
12
21.03 2026 в 17:04
Особена щета тръмп нанася на Европа и държавите в нея , която е бедна на петрол и газ и твърде неподготвена за войните на тръмп , агресор съизмерим с путин , ким , хитлер !
-4585
11
21.03 2026 в 16:58
Изказаното от него не задължава никого , който иска да се вслуша , така или иначе , трендът ще стане низходящ по икономическите закони .......тоест навлизане в низходящата линия на камбанката !
Трябва да се каже също ,че тръмп изпира външния дълг на САЩ , ограбвайки чрез инфлация целият свят !
Тази война с Иран е и за това ....ограбване на бедните държави от богатия хегемон държащ световната валута и най -големият дълг в света , чрез печатницата си за кухи долари !
-2600
10
21.03 2026 в 15:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
2878
9
21.03 2026 в 14:41
Нескопосаните поети също.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му