60% от обажданията на телефон 112 са шеги и обиди

OFFNews 30 August 2015 в 14:13 5876 3
60% от обажданията на телефон 112 са шеги и обиди

60% от обажданията на спешния телефон 112 са за шеги, обиди и справки, съобщава Нова телевизия.

В районен център Монтана, например, който обслужва пет области, повече от половината сигнали не са спешни.

От началото на годината районен център Монтана е приел над 430 хиляди позвънявания - оказва се, че 60 процента от тях не са по предназначение.

Хората звънят и за битови проблеми - питат операторите защо нямат ток или вода.

От националната система припомнят да звъним на 112, само когато нещо застрашава живота, здравето и имуществото на хората.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
     
    X

    Как се пише змейска сага? Авторът на