17 стопани изоставили кучетата си в приют, 169 са осиновени от Екоравновесие

OFFNews 10 February 2021 в 12:05 1371 0
17 стопани изоставили кучетата си в приют, 169 са осиновени от Екоравновесие

169 кучета от приютите на ОП "Екоравновесие" са намерили дом през януари, показва справка на общинското предприятие.

Доброволно от собственици, поради невъзможност да се грижат за домашните си любимци, за настаняване в приют са предадени 17 кучета.

В общинската ветеринарна клиника „Връбница“ за лечение са постъпили 34 кучета.

Гражданите могат да се възползват от кампанията за безплатна кастрация на дворни кучета. Инициативата цели да ограничи популацията и изхвърлянето на нежеланото потомство. През януари по кампанията са кастрирани 26 кучета, уточняват от Столична община. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026