Преподаватели и учени ще могат да живеят в студентските общежития без значение от възрастта им и срока на пребиваването им там.
Това гласят промени в Наредбата за ползване на студентските общежития и столове, които бяха приети днес от Министерския съвет. Досега имаше ограничение живеещите в общежитие учени и преподаватели да са не по-възрастни от 35 г. Те имаха право на квартира там за не повече от 5 години.
Правото за определяне на срока за пребиваване се предоставя на висшите училища, БАН и научните организации, които регламентират в свои правилници реда и условията за настаняване в студентските общежития на лица от научно-преподавателския си състав. Предоставянето на възможност за ползване на студентско общежитие на учени и преподаватели е част от кадровата и социална политика на висшите училища, БАН и други научни организации.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Посланията от плакатите на протеста (галерия)
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Второ и последно отворено писмо до Бойко Борисов
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Студентите от НАТФИЗ вече протестират
Пишем историята. Днешният протест е по-голям дори и от предишния (видео, хронология, снимки)