Вестник "Новинар" спира да излиза.
Решението за това е било съобщено на екипа днес преди обед без никакво предизвестие.
Вече са изпратени уведомления, че утре брой няма да се печата и до рекламните партньори.
Интернет сайтът на вестника - novinar.net, засега продължава да излиза. Все още не е ясно колко хора от редакцията ще останат на работа в сайта.
В края на 90-те и началото на новия век "Новинар" беше третия по големина вестник в България. През 2004 г. управлението му пое Любен Дилов-син и веднага последва рязък срив на тиража и напускане на по-голямата част от екипа. По-късно вестникът влезе в групата медии, свързвани с Делян Пеевски. Спирането на "Новинар" е първото видимо потвърждение на витаещия от месеци слух, че Пеевски рязко е ограничил финансирането на губещите медийни проекти.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23899
2
01.07 2016 в 14:23
без коментар.
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
МРРБ обяви новите цени на винетките, влизат в сила от 1 август