Невероятно шоу на ансамбъл “Чинари” завладя няколко хиляди души (галерия)
В навечерието на 25-тата годишнина от създаването си ансамбъл “Чинари” представи своя нов авторски спектакъл във вторник вечерта пред пълната зала 1 на НДК.
С “Мистичен ритъм” първият частен ансамбъл у нас се изкачи на ново стъпало в своята история, представяйки различен спектакъл на световно ниво – оригинални костюми, изпълнение и декор. Общо 32 професионални танцьори и 12 музиканти с лекота завладяха публиката в препълнената зала.
Страховити бабугери, черният и белият кукер, най-красивата мома и още чудати герои пресъздадоха на сцената историята на Старият Чинар. Много и най-различни звънливи и потропващи инструменти намериха точното си място в спектакъла и оживяха в ръцете на таньорите от “Чинари”. Имаше танц с кратунки, танц с маши и още изключително ефектни ударни инструменти, с които артистите едвали не жонглираха на сцената, докато танцуваха. И съвсем естествено и абсолютно заслужено - публиката през цялото време не спря да ги аплодира.
Режисьори на спектакъла този път бяха Асен Павлов и Калоян Павлов, който бе и в главната роля на момъка в приказния спектакъл. Той спечели симпатиите на публиката и с атрактивните си ударни сола – както на специалния сет тъпани, така и в дуетните изпълнения. Етнодръмс-степ шоуто на дуета "Чинари Дръмс" - Калоян Павлов и Николай Неов бе емиционално посрещнат и представен на световно ниво. Прекрасни и специално написани песни, част от историята, представиха акапелно и момичетата от трио “Булгарина”. На сцената бяха още: група “Етнотикс”, квартет “Българи”, гост музикантите Стойо Стоев, Иван Цонков, както и китариста Петър Миланов със запомнящо се соло. Прекрасната музика, с подчертано съвременно звучене, бе дело на композиторът Костадин Генчев, който също имаше своето ювелирно соло на кавал.
На финала публиката вече беше на крака, а от сцената създателят, хореограф и продуцент на ансамбъла, благодари на участниците в мистичния спектакъл и напомни на всички в залата, че 2018 г. ще е годината на “Чинари” – 25-тата година от създаването му.