Служебният премиер Димитър Главчев съобщи, че и фирмата, която съхранява машините за вота, е поискала повече пари.
Той коментира предупреждението на "Сиела норма" за опасност от неосъществяване на машинния вот. Премиерът призова, въпреки че има "търговски взаимоотношения между фирмите и ЦИК", все пак фирмите "да не взривяват изборния процес".
"Аз се надявам да не се стигне дотам, макар че има не само в тази посока натиск за повишаване на цени", заяви премиерът.
Подчерта, че е право на търговците да искат подобряване на условията, но при договорите има две страни.
"Тук не смятам, че търговеците са ощетени по някакъв начин. Не мисля, че и "Сиела норма" е ощетена по някакъв начин, но това са търговски взаимоотношения между ЦИК и търговци, в които изпълнителната власт няма как да се намеси. Не е казал, че ще ги изхвърли. Иска отново подобряване на условията. Аз се надявам, че ще се случи и търговците са български граждани, които са отговорни. Знаят, че ще взривят процеса, а не вярвам да поемат такава отговорност", заяви Димитър Главчев, предаде БНР.
Удостоверяването на машините за гласуване ще бъде наблюдавано в Министерството на електронното управление.
По-рано днес бяха изтелгени номерата на 10 машини. Служебният премиер Димитър Главчев подчерта, че в залата за удостоверяване вече ще има и звук, за да бъде гарантирана прозрачността на изборите.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7550
3
20.09 2024 в 19:49
Колко му е да заложат по-ниска цена, която знаят, че е неприемлива. И когато изпълнителят поиска по-висока да го обвинят, че е алчен и да го очернят.
4818
2
20.09 2024 в 18:54
По това кой колкото се бори срещу машините личи ясно кой пазарува и мами най-много.
3153
1
20.09 2024 в 15:15
Мисля, че така ще извъртят нещата, че даже и за принтери няма да се ползват.
Мамицата им!
Бебе с рядко заболяване бе излекувано в АСК УМБАЛ Токуда
Когато па.., когато па...: Кметът на Ботевград забрани менте протеста на Пеевски
Ловна хижа на Чаушеску е обявена за продан. Началната цена е 1 млн. евро
Световната банка ще помага на България за по-ефективна жп инфраструктура
Радев: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко го очаквате
Руснак и съпругата му са залети с бетон и 'погребани' в пустинята
Тръмп: Европа е разпадаща се група от нации, водени от слаби хора