Германците ядат все по-малко месо, вегетарианците в страната са се увеличили 15 пъти.
В Германия отчитат най-ниското ниво на консумация на месо за последните 30 години. Най-много е спаднала употребата на свинско.
Експертите посочват като една от причините инфлацията и по-високите цени на качествено месо.
Има обаче и сериозна промяна в хранителните навици на германците. Все повече от тях се отказват от месото и предпочитат в менюто си алтернативи на растителна основа, съобщи Нова тв. Броят на вегетарианците се е увеличил 15 пъти.
Много от кланиците и месопреработвателните фирми в страната намалиха капацитета си. В сектора са заети много българи.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел