Петролната компания "Роснефт", която е собственост на руската държава, обяви във вторник, че е свалила от търговия глобалните си депозитарни разписки, търгувани на Лондонската фондова борса (LSE).
Причината е негативното въздействие на санкциите, които Западът наложи на режима в Москва.
Това се случва след новината, че Службата за прилагане на финансовите санкции на Обединеното кралство е наложила санкции върху руски активи на стойност рекордните 18 милиарда паунда. Това превръща Русия най-санкционираната държава от Великобритания.
През месец март Лондонската стокова борса спря листването на 28 компании, свързани с Кремъл. Най-тежко пострадаха руската Сбербанк, енергийните гиганти "Газпром" и "Лукойл".
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2878
6
15.11 2022 в 20:37
2985
5
15.11 2022 в 19:55
Май не ти е много ясно как точно функционира една борсата и какво значи за една компания да бъде изключена от нея, а? :D
-2427
4
15.11 2022 в 18:07
1170
3
15.11 2022 в 17:08
Тия са се объркали, санкциите нямат въздействие. Питайте който искате путлерист, това ще ви каже :)
2878
2
15.11 2022 в 15:52
Поздравявам форумните ватници с новината, макар че те едва ли осъзнават какво значи това.
2985
1
15.11 2022 в 15:51
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други