Министерството на земеделието сключи 61 договора за компенсации на операторите, занимаващи се със стопански риболов, за пропуснати ползи вследствие на последиците от пандемията от COVID-19.
Компенсациите са по втория прием на проекти по мярка 1.9 „Временно преустановяване на риболовната дейност“ от Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 г. и се предоставят за дните, през които риболовният кораб не е извършвал риболов.
Общата стойност на подписаните договори е 2.25 млн. лв. безвъзмездна финансова помощ (БФП). В списъка с резервните проекти са включени още 20 на обща стойност 679 хил. лв. БФП. Договорите по тях ще бъдат сключени след осигуряване на финансов ресурс по процедурата, уточняват от министерството.
По първия прием по мярката бяха сключени 71 договора на обща стойност 1.81 млн. лв., за същата сума са и извършените плащания.
Към момента по Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 г. са подпомогнати общо 215 оператори в сектора - рибари, собственици на риболовни кораби, производители на аквакултури и преработвателни предприятия.
Изплатените компенсации по трите извънредни мерки за преодоляване на икономическите последствия от COVID-пандемията са общо в размер на 8 млн. лв. безвъзмездна финансова помощ.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел