Мария Гроздева постигна пореден успех в своята кариера, след като спечели златния медал в дисциплината 25 метра спортен пистолет на състезанието за Световната купа по спортна стрелба в Пекин, Китай. Президентът на Български стрелкови съюз (БСС) влезе с 6-ти резултат на финала (587 т.), а Моника Карш от Германия бе лидер с 593 т. - една точка под световния рекорд на друга българка - Диана Йоргова.
На финала обаче Гроздева бе абсолютно безпощадна и с резултат от 36 точки стигна до победата. На второ място остана унгарката Вероника Майор с 35 т. а трета Анна Коракаки от Гърция с 30 т. Освен златния медал Мария Гроздева си спечели и билет за Олимпийските игри в Токио през 2020 година. Това ще бъдат седмите игри в кариерата ѝ, в които тя е завоювала два златни и три бронзови медала.
Останалите ни състезателки Антоанета Бонева е 18-та с 582 т., а на 44-то място е Мирослава Минчева с 574 т.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни