Българският щангист Ангел Русев продължи впечатляващата си доминация в категория до 55 кг, спечелвайки пета поредна европейска титла на шампионата в Кишинев, Молдова.
Въпреки трудностите в изхвърлянето, където успя само на 105 кг и зае осмо място, Русев демонстрира изключителна концентрация и сила в изтласкването. С вдигане на 141 кг той изпревари с 1 кг представителя на домакините Дану Секриеру и събра двубой от 246 кг, което му донесе златния медал.
"В нито един момент не вярвах, че ще изпуснем европейската титла. Аз им казах, че един опит ще направя и ще ги бия“, сподели Русев, след победата си.
Този успех поставя Русев начело по брой поредни европейски титли сред действащите щангисти във всички категории. 23-годишният русенец печели за пети пореден път европейската титла след 2021 г. в Москва, 2022 г. Тирана, 2023 в Ереван и 2024 в София.
Другият български представител в категорията, Дениз Данев, направи три успешни опита – на 100, 104 и 107 кг, но в изтласкването успя единствено на 130 кг от втория опит и така завърши на шесто място с двубой от 237 кг.
По-късно тази вечер България може да има още един еврошампион. Иван Димов ще участва в кат. 61 кг, като заявката му е най-голяма - за двубой от 290 кг.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен