Пожарът в Несебър и в Поморие беше локализиран късно снощи, съобщи bTV. Бедственото положение все още е в сила, макар че вече няма опасност за жителите наоколните населени места.
Пламъците са се насочили към селата Козичене и Страцин, но огнищата са малки.
Пътят през Дюлинския проход вече е проходим.
В пожара изгоряха 10 000 декара смесени гори и частни лозя в общините Несебър и Поморие.
Над 100 човека – пожарникари от Бургас, Поморие и Несебър, служители на държавните и общински горски стопанства и доброволци от близките населени места – се борят с пожара.
От Областна администрация Бургас са поискали два хеликоптера за разузнаване и гасене от авиобаза Крумово. От Министерството на отбраната съобщиха, че два вертолета Ми-17 от авиобаза Крумово са се включили в гасенето
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен