Окръжният съд в Добрич постанови условно наказание за немарлива поддръжка на път от републиканската пътна мрежа на работник от града. Това съобщиха от пресцентъра на Окръжен съд – Добрич.
54-годишният Георги Димитров получи наказание 6 месеца условно лишаване от свобода с 3 години изпитателен срок. Присъдата е поредната условна за смърт на пътя.
На 23.02 2011 г. по пътя, свързващ градовете Добрич и Силистра, близо до разклона за с. Малка Смолница, заради немарливо изпълнение на задълженията си Димитров причинява смъртта на 41-годишен мъж, три средни телесни повреди на двете ръце на 37-годишен мъж и шест телесни повреди на друг 37-годишен, две от които са довели до разстройство на здравето, временно опасно за живота му.
Пътят Добрич – Силистра е бил заледен и неопесъчен. Тримата пострадали са пътували в микробус. Поради заледяването той се отклонил наляво и се блъснал навлязлата в лентата за насрещно движение лека кола.
Микробусът се обърнал, а след това бил бутнат от тежкотоварен камион.
Димитров е осъден, след като е признал вината си и е заявил, че приема последиците на споразумението на влязла в сила присъда.
Това е първо осъждане на работещ във фирма за поддръжка на пътищата за немарливо изпълнение на задълженията му.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23.07 2012 в 17:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
23.07 2012 в 17:44
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
МЗ най-сетне забеляза огромните директорски заплати в държавните болници
Радев: Турция е съгласна да предоговори ''Боташ'', защото иска да задълбочим сътрудничеството си
Радев: Турция е съгласна да предоговори ''Боташ'', защото иска да задълбочим сътрудничеството си
Избор: ПБ подкрепя Шествие за семейството
Избор: ПБ подкрепя Шествие за семейството
Забраняват тротинетките под наем в Брюксел: Над 700 счупени глави, използвали ги при 25 престрелки