Хиляди жители на столицата отбелязаха един от най-големите празници в православния календар - Успение Богородично.
Със свещи в ръка стеклите се в храмовете столичани отправиха молитви към Богородица.
Пред някои храмове се чакаше с часове, за да се влезе.
Успение на Пресвета Богородица, Успение Богородично или Голяма Богородица е един от 12-те най-големи християнски празници, честван еднакво и от православни, католици и от други християнски деноминации. Днес, 15 август в Света Неделя бе отслужена литургия.
Този ден е посветен на смъртта на Божията майка – нейното успение. Нейната смърт била тъй лека и блажена, че приличала на заспиване. Според преданието, на този ден апостолите се събрали от местата, където проповядвали, за да се простят със Света Богородица и да погребат пречистото ѝ тяло.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес