По още 25-30 хил. лева ще се дават на училищата за неотложни нужди, обяви министърът на образованието Анелия Клисарова в интервю за БНТ.
Тези пари няма да зависят от броя на учениците. Така ще се заобиколи механизмът на субсидиране чрез делегирани бюджети. При него годишната издръжка на дете в съответния вид училище се умножава по броя на учениците.
Парите за "неотложни нужди" няма да се дават за заплати на учителите, нито да се прехвърлят в графа "капиталови разходи", категорична бе Клисарова.
Механизмът за определяне на субсидирането на училищата чрез делегираните бюджети ще се промени. Освен от броя на учениците то ще зависи от резултатите им при външното оценяване след IV и VII клас, каза още Клисарова.























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.