4-месечно бебе почина от студ и глад в дома си в търговищкото село Давидово, съобщиха от полицията.
Момиченцето е отглеждано при непоносими условия - липсата на отопление разболяла детето от пневмония, която в последствие довела до смъртта му, казва съдебният лекар д-р Владимир Горанов, който извършил аутопсията на трупчето.
Освен измръзнало, детенцето било недохранено, с рани по тялото от лоша хигиена, уточни той. Огледът на полицията не открил следи от насилие по телцето.
Семействотона починалото бебе живеело в крайна бедност - в една стая с изпочупени прозорци, а покривът бил пред срутване, съобщава „Блиц“. Къщата не се отоплявала, а храната е оскъдна. Бащата на детето заминал преди 20 дни на гурбет във Франция, но въпреки това семейството не успяло да си стъпи на краката навреме.
Родителите на починалото момиченце имат още три деца, най-голямо от тях - на пет години, съобщиха от кметството.
По случая е образувано досъдебно производство.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен