Служители на ГДБОП задържаха трима иманяри в София. Мъжете са арестувани в момент на сделка.
При спецакцията са иззети 5 монети – римски и византийски, от сребро и бронз. Според експерти общата им стойност е около 15 000 евро. Moнетите били предмет на сделката.
При проведеното разследване полицаи претърсили и три адреса на територията на Монтана и с. Арчар, обл. Видин. Открити са металотърсач, множество метални фрагменти, монети, части от фибули, пръстени, керамични съдове и фрагменти от тях, мраморни фрагменти от статуи и сгради.
Задържаните притежавали и членски карти на Българската национална федерацията по металдетектинг. Те са с полицейска мярка за 24 часа.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18678
1
13.06 2016 в 12:22
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други