Мина една седмица от зашеметяващото настъпление на Военните сили на Украйна (ВСУ) в Курска област и изглежда, че рисковият ход на Владимир Зеленски се оправдава - поне засега.
Кремъл е унизен, бойният дух в Киев е във върховата си точка и има признаци, че Русия ще бъде принудена да прехвърли част от силите си от Донбас на юг. Но колкото по-дълго украинските войски остават в Русия, толкова по-големи са рисковете, предупреждава Франк Гарднър - кореспондент по въпросите на сигурността на Би Би Си в последния си анализ.
Може би най-големият риск е, че Русия ще разположи достатъчно сили, за да обкръжи и блокира украинските войски, преди те да успеят да се оттеглят. Големи загуби или масово пленяване ще сведат на нула всички последни успехи в укрепването на морала на украинците, пише Гарднър.
Високопоставен британски военен източник, пожелал да остане анонимен, сподели, че е впечатлен от използването на "комбинирано оръжие" от украинска страна. В Русия е нахлула не само на лека пехота, но и инженерни, артилерийски и други спомагателни подразделения на ВСУ.
Въпреки това, британският военен предупреждава, че Москва може да бъде толкова разгневена от посегателството върху своята територия, че с удвоена сила ще атакува цивилното население и инфраструктурата на Украйна.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
525
15
16.08 2024 в 19:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
3000
14
14.08 2024 в 13:26
4072
13
14.08 2024 в 13:09
Но при добро разузнаване, каквото Украйна доказа че има и превъжда многократно безаналоговата азиатска сган, този риск се поддава на управление.
Другото са журналистически дрънканици с цел сензация и 5 минутки слава.
24373
12
14.08 2024 в 07:11
Да ходи да пишв как по долнопробните им имигранти тормозят тяхното население цивилно?
Да ама не. Слушка внимателно политкоректността спусната от централата, да не му поискат да си изплати ипотечката по-рано.
Щяла да се раздразни баба Меца, щяла да потроши хармана.
А досега какво правеше? Не лочеше ли лръв стръвницата?
4000
11
14.08 2024 в 03:18
4005
10
13.08 2024 в 18:08
12525
9
13.08 2024 в 15:25
да избива цивилни граждани и всякакви други военни престъпления?
досега всичко беше тъй прекрасно, миролюбиво и цивилизовано. цъ, цъ, цъ ....
3925
8
13.08 2024 в 15:10
2985
7
13.08 2024 в 11:21
За усилването а атаките по цивилни обекти поп Дръвчо се е изказал, аз нямам какво да добавя.
1200
6
13.08 2024 в 10:32
Явно този експерт говореше за Биби Натаняху….
Божидар Божанов: Заявката за вето на санкциите е стратегическа грешка
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Мяра: Над две трети от българите се гордеят с Дара
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага