39-годишна жена от Перник е задържана за множество кражби на територията в София, съобщиха от Столичната дирекция на вътрешните работи.
Разследването започнало на 24 септември, когато възрастна жена потърсила помощ в районното управление, след като установила, че от дома ѝ е извършена кражба на пари. Тя разказала, че непозната жена се представила за служител на топлофикация и под предлог, че трябва да отчете данни от монтираните устройства, влязла в жилището. Едва когато си тръгнала, пострадалата установила липсата на 800 лева.
В неделя 39-годишната е задържана в района на планински кът за отдих. Според първоначалната информация, по идентичен начин – представяйки се като служителка или на ВиК, или на топлофикация, тя е извършила множество аналогични престъпления.
При претърсванията в обитавана от нея хотелска стая са намерени часовници, златни накити, банкови карти.
Предстои събраните материали по образуваното досъдебно производство да бъдат докладвани в Софийската районна прокуратура.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец