Запалиха автомобили на инспектор от Главната инспекция по труда в Монтана

OFFNews 02 November 2025 в 13:20 2655 2
Пожарна

Снимка БГНЕС/Стефан Василев

112

Семейни автомобили на инспектор от Главната инспекция по труда (ГИТ) в Монтана са били запалени умишлено тази нощ. Изпълнителният директор на ГИТ Екатерина Асенова е в постоянна комуникация с Министерството на вътрешните работи.

Тази вечер около 01:19 часа на спешен номер 112 е получен сигнал за запален автомобил в гр. Монтана. При огледа на местопроизшествието е установено, че около 00:15 часа в междублоково паркинг място са запалени три леки автомобила – „Ауди Б4“, „Ауди А6“ и „Ленд роувър“. Трите коли са собственост на 41-годишен мъж от Монтана. Установено е, че се касае за умишлен палеж.

Полицаите веднага са се отзовали и работят, за да се изяснят причините за това деяние, съобщи министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, цитиран от БГНЕС.

"Разговарях с инспектора веднага, щом научих за случая. Уверих колегата, че ще защитя всеки служител на Министерството на труда и социалната политика, който изпълнява задълженията си", заявява министърът.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    16744

    2

    borisboris

    02.11 2025 в 21:00

    Чудесно, сега трябва да разберем с какво ги е купил тези три автомобила.

    9510

    1

    Dedoto58

    02.11 2025 в 15:52

    Само, че възниква логичния въпрос - от къде един държавен инспектор има пари за три доста скъпи коли!?! С инспекторската заплата ли ги е купил...
    Май стигаме до поговорката - крушката си има опашка...