10 души са задържани за трафик на кръв в София, съобщи БНТ.
При операция на ГДБОП, СДВР и Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма" са арестувани членове на организирана престъпна група, набираща отделни лица и групи от хора, с цел да бъдат използвани за отнемане на човешка тъкан - кръв и кръвни съставки.
10-те души са задържани за срок до 24 часа.
На 5 адреса са извършени претърсвания и изземвания на вещи и документи, относими към престъпната дейност. Извършват се разпити на множество свидетели, както донори, така и на хора, заплатили за кръв.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел