OffNews.bg

Пореден кошмар: BMW помете 17-годишен и 16-годишна на скутер край Мездра, загинаха на място

17-годишно момче и 16-годишно момиче загинаха при жестока катастрофа край Враца, след като скутерът, на който са се возили, е бил ударен от автомобил. Инцидентът е станал този следобед близо до входа на Мездра откъм село Боденец, съобщи "24 часа".

На завой BMW навлязло с висока скорост в насрещното и ударил скутера с тийнейджърите. Сблъсъкът е бил толкова силен, че момичето, което се е возило отзад, изхвърчало на съседно дърво, на 4 метра височина.

Момчето, което управлявало скутера, е загинало на място. Свидетели незабавно подали сигнал на тел. 112 и към мястото били насочени полиция, пожарна и линейка.

По първоначални данни, загиналото момче е на 17 години от Мездра. Починалото момиче пък е на 16 години и е от врачанското село Згориград.

Задържан е шофьорът на автомобила - 19-годишен младеж от Мездра. Той е невредим.

Шофьорът е тестван и няма в кръвта си алкохол и наркотици, заявиха от полицията пред БТА.

След инцидента трафикът в района е напълно блокиран от полицията. На мястото на катастрофата пристигна и директорът на ОДМВР-Враца Цветко Нинов.

Трагедията става само ден, след като две 9-годишни момчета от школата на "Славия" загинаха при жестока катастрофа с камион на магистрала "Тракия".