Ексклузивно Радев иска да блокира санкциите на ЕС, за да спаси олигарха Вагит Алекперов (видео)

Отново масово сбиване в Габрово, има пострадали

Надя Колева 19 June 2026 в 23:27 330 0
Илюстративна снимка.
Илюстративна снимка.

Отново групово сбиване е възникнало в Габрово на територията на Централния кооперативен пазар, съобщава местният сайт За Габрово.

Случката е от тази вечер.

По информация на полицията, сигналът е подаден тази вечер около 20:00 часа в Районното управление в Габрово. По първоначални данни конфликт между група лица е ескалирал и е прераснал в масово сбиване.

Незабавно към мястото са били изпратени полицейски екипи. 

При инцидента има пострадали хора. Те са били прегледани от медицински екипи, като засега не се съобщава информация за състоянието им или броя на ранените.

Допълнителни подробности ще бъдат предоставени след приключване на първоначалните действия по разследването. Към момента се извършват процесуално-следствени действия, като органите на реда изясняват всички факти и обстоятелства около случилото се.

Случаят предизвиква обществен интерес и заради напрежението в града през последните месеци. На 6 май в Габрово също се стигна до масово сбиване на публично място, при което пострадаха двама души. Последваха протести, а според част от гражданите става въпрос за междуетническо напрежение. От институциите тогава определиха случилото се като "битов скандал", а бившият вече Главен секретар на МВР - Георги Кандев посети Габрово след организираните протести и обеща цялостна проверка в ОД МВР - Габрово.

Най-важното
Всички новини
X

Да измамиш алгоритъма: Джоржеску, Радев и другите, обяснява Георги Ангелов от Sensica Technologies