58 пожара са потушени през изминалото денонощие, двама души са пострадали, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", цитирани от БТА.
Мъж на 64 години е с тежки изгаряния, а жена на 53 години - с по-леки изгаряния, след пожар в къща в севлиевското село Крушево. Те са приети в болница.
За времето от 00:00 до 24:00 часа на 10 юни екипите са реагирали на 108 сигнала за произшествия.
С преки материални щети са възникнали 19 пожара, от които осем - в жилищни сгради, два - в спомагателни, временни или паянтови постройки, четири - в транспортни средства, един - в селското стопанство, един - в съоръжение на открито. Без нанесени материални щети са възникнали 39 пожара, от които 10 - в сухи треви, горска постеля и храсти, 22 - в отпадъци.
Извършени са 46 спасителни дейности и помощни операции, от които пет при катастрофи в транспортни средства.
Регистрирани са и четири лъжливи повиквания.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
1
11.06 2026 в 11:01
Собствениците на Forest Club внесоха петиция за спиране на събарянията в Баба Алино
Иска английски, не разбира български - шоуто на македонската президентка в София
МОН публикува резултатите от матурите
Нургюл Салимова може да спре да се състезава за България
Мъж с дете на ръце ритна автобус и счупи крак в центъра на Хасково (видео)