OffNews.bg

Хеттрик на Робърта класира Левски на 1/4-финал за Купата

Отборът на Левски се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като надви с 3:1 Берое.

В герой за "сините" се превърна нидерландецът Найджъл Робърта, който отбеляза и трите попадения за 26-кратните шампиони. Берое поведе в 27-ата минута от дузпа, реализирана от ветерана Мартин Камбуров.

В 38-ата Робърта изравни, а в 66-ата направи обрата пълен от наказателен удар. В добавеното време нидерландецът оформи крайния резултат след грешка в защитата на гостите.

Лудогорец също се класира на четвъртфиналите за Купата на България след победа над Царско село с 2:1. Разградчани спечелиха с голове на Мавис Чибота и Абел Анисе преди почивката, а през втората част Дилан Мартенс върна един гол за домакините.

Срещата остави горчив привкус за Лудогорец заради контузията на национала Антон Недялков, който напусна на носилка през първото полувреме със съмнения за тежка контузия в коляното.

Новакът в елита ЦСКА 1948 допълни 1/4-финалистите след успех с 2:1 над Ботев Пловдив след продължения.