Взривове разтърсиха рано тази сутрин военния завод "Терем" в Костенец.
От МВР съобщиха, че сигнал за инцидента е подаден в 8.50 часа. Жертви няма.
По информация на OFFNews има четирима леко пострадали работници, но те не са с тежки наранявания. Работниците са с повърхностни наранявания и към момента са настанени в местната болница без опасност за живота. Очаква се по-тежко наранените от тях да бъдат транспортирани в столицата.
Изпочупени са стъкла, има повреди фасадите на сгради, в близост до взрива.
По първоначална информация става въпрос за производствена авария, при която се е взривил материал от стари боеприпаси. По това време в завода се е извършвала утилизация (унищожаване) на стари боеприпаси.
В момента тече разследване както на полицията, така и на инспекцията по труда.
В Костенец се намира „ТЕРЕМ - Цар Самуил” ЕООД, който се занимава с ремонт и утилизация на боеприпаси.
От правителствената пресслужба съобщиха, че министърът на отбраната Велизар Шаламанов и областният управител на област София Емил Иванов заминават за Костенец, за да координират и контролират провеждането на мерките за овладяване на последиците от взрива във военния завод.
Премиерът Георги Близнашки следи отблизо ситуацията.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.08 2014 в 15:01
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.08 2014 в 11:02
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.08 2014 в 09:49
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни