Три катастрофи на ''Хемус'' край Шумен за по-малко от час, има пострадало дете

OFFNews 29 March 2026 в 16:51 1356 1
Полиция

Снимка БГНЕС

112

Дете пострада при една от общо три катастрофи на магистрала "Хемус" край Шумен. Сигнали за произшествията са получени за по-малко от час, съобщават от пресцентъра на полицията.

При единия от инцидентите, възникнал в платното в посока към София, 10-годишно дете е получило травма на главата. То е откарано в за преглед в шуменската болница, където е прегледано и освободено.

В другото произшествие с материални щети водач е самокатастрофирал. Подобен е случаят и в трети инцидент в платното в посока към Варна.

От полицията призовават водачите да шофират внимателно, тъй като е възможно на места след обилния валеж да има условия за възникване на аквапланинг. Екипи на "Пътна полиция" от Нови пазар подпомагат движението в тези участъци на магистралата.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Емил Дечев: Няма наши хора. Има престъпления.