Стотици са блокирани в софийското метро заради повреда.
Техническият проблем е между спирките "Софийски университет" и "Сердика".
Влаковете към центъра са спрени, а тези към "Младост" се движат с голямо закъснение.
Имало е и хора, блокирани в мотрисата, но те вече са изведени.
За повредата съобщи и кметът на София Йорданка Фандъкова в Туитър. Тя посочи, че има забавяне в движението, но се очаква то да бъде възстановено.
Към 19:15 ч. кметът на столицата публикува актуална информация - метрото от "Младост" до станцията при стадион "Васил Левски" се движи двупосочно. Все още не е възстановено движението между стадиона и "Сердика".
Малко след 20 ч. Фандъкова съобщи, че работата по отстраняването на повредата продължава и се извини на пътниците за причиненото неудобство.
Към 21:20 влакът, който имаше технически проблем, е изведен и в момента се извършва оглед на контактната мрежа. Временно е преустановено движението в отсечката „Сердика“ – „Младост I“ в посока Младост, а в обратна посока от метростанция „Стадион Васил Левски“ до метростанция „Сердика“
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
69999
4
05.12 2016 в 21:39
Очаквам да изкарат, че горкото момиче ги е “предизвикало с предизвикателно поведение“.....маминцито им....тия скоро ще проклинат деня в който са се пръкнали....
83938
2
05.12 2016 в 19:38
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
83938
1
05.12 2016 в 19:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов