Кашон със съдържание, напомнящо самоделно взривно устройство, вдигна на крак полицията в столичния квартал "Младост 1".
Съмнителният кашон е открит до блок 70 около 8 ч сутринта. След подаден сигнал от гражданин, пристигналите на място полицаи установили, че в него има бутилки, жици и часовников механизъм.
Мястото бе отцепено.
Малко по-късно от МВР съобщиха, че става въпрос за самоделно взривно устройство. Екип на СОБТ го е обезвредил.
Мястото, на което е оставен кашонът, е близо до строеж, срещу който имаше протест. Живущи в района споделиха, че според тях инцидентът е вид сплашаване, но въпреки това са притеснени от случилото се. Строежът продължава да тревожи съседите, тъй като произвежда много шум. Пред наш репортер жена сподели, че дори на Разпети петък бетоновозите са работили до 22 часа.
Междувременно в "Младост" продължават да се събират подписи за свикване на референдум срещу застрояването в квартала.

Още по темата
Общинският съвет се произнася за референдума на "Младост"
Кметът и жители на Младост излизат на нов на протест срещу застрояването
Милка Христова: ГЕРБ се бои да чуе хората за застрояването на "Младост"
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21614
1
02.05 2017 в 12:38
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера