Пътните полицаи в Бургас са хванали шофьор, седнал пиян до козирката зад волана на лека кола. Дрегерът отчел 4,33 промила, което е рекорд у нас.
41-годишният мъж трудно се задържал на шофьорската седалка и почти се свлякъл при опит да отвори вратата на превозното средство, съобщи Нова тв. Той е неправоспособен, отказал е да даде кръв за химичен анализ.
Според полицаите до момента дрегерът не е отчитал подобен резултат.
Над 4 промила алкохол в кръвта може да доведе до изпадане в кома, а стойности от 5 промила могат да бъдат смъртоносна доза за организма, .
Мъжът е задържан в ареста на Пето РУ-Бургас, по случая е образувано бързо производство.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
17.03 2025 в 19:32
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци