Ситуацията след обилните валежи, паднали през последното денонощие в област Монтана, е овладяна.
Това казаха областният управител на Монтана Нина Петкова и шефа на „Пожарна безопасност” главен комисар Николай Николов пред премиера Георги Близнашки.
Те запознаха министър-председателя с действията на институциите.
Областният управител на Монтана ще поиска превантивна проверка на състоянието на стената на язовир Огоста във връзка с падналите обилни валежи.
В областта е подсигурена необходимата техника за отстраняване на последиците.
През изминалото денонощие най- големи количества валежи – над 150 литра на квадратен метър са паднали в селата Говежда и Дамяново. Екипи на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“ работят на място.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни