12-годишният Александър от Перник, който се изгуби на 11 ноември и оцеля след девет дни на открито, е изписан от "Пирогов" вчера, съобщи неговият баща Александър Цветанов.
Той разпространи и клип, на който детето лежи в стаята си и играе с плюшени играчки.
Малкият Александър се изгуби при разходка с баща си край Перник. В мащабна спасителна акция се включиха полицията и доброволци. Когато надеждата за откриването му бе почти угаснала, на 19 ноември делтапланеристи го откриха край Радомир, до село Червена могила. Детето бе с премръзнали крайници, мръсно и гладно, но в стабилно общо състояние. Настанено бе в "Пирогов", откъдето бе изписано вчера.
И досега няма отговор на въпроса как момчето е успяло да оцелее толкова дни самó, при ниските температури навън. Първоначалните впечатления на лекарите сочеха, че то е намерило начин да си набавя храна и вода.
„Първите дни изпитваше голям глад и голяма жажда. Още от реанимацията искаше вода, беше дехидратиран”, споделя пред Нова тв баща му. „Вече сме много по-добре. Той ходи повече, в добро настроение е, рисува. Първата му рисунка беше нещо като огньове, дървета, храсти. Чете книжки за вълшебната гора”, добавя той.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни