39-годишен мъж е застрелял свой колега по време на лов, предаде Нова ТВ.
Случаят е от 26 октомври. Загиналият мъж е на 34 години.
Двамата мъже били на лов в местността Борово в землището на смолянското село Орехово. Те имали разрешително за притежаване на ловно огнестрелно оръжие, били преминали необходимите курсове за боравене с него и членували в ловна дружинка.
Двамата се намирали на разстояние около 150 метра един от друг в гората. В един момент обвиняемият възпроизвел изстрел, който попаднал в корема на пострадалия, вследствие на което той починал.
Обвиняемият е бил задържан за срок до 24 часа. Той е с мярка за неотклонение „подписка“.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен