Националната библиотека "Св. Св. Кирил и Методий" затвори за посетители заради щетите от градушката, която връхлетя София вчера, 8 юли.
Библиотеката няма да работи от днес до 13 юли, неделя.
Бурята е счупила 19 прозореца на сградата, нанесени са щети и по покрива.
Ураганният вятър, придружен с пороен дъжд и ледени късове, по-големи от орех, нанесоха щети на много автомобили и постройки в столицата. Освен Националната библиотека, засегнати са още сгради на театри, училища, музеи и галерии. Бурята съсипа техниката и реквизита на Военния театър в София.
Министърът на културата Петър Стоянович създаде кризисен щаб след бедствието, за оглед и оценка на щетите на културните и образователни институции.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен