Автобус с 31 деца от Пловдив се запали в близост до Боровец. Децата са състезатели от спортен клуб.
Автобусът се е запалил 20 км преди курорта Боровец. Децата са пътували за държавно първенство по аеробика, което ще се проведе утре, съобщи пред агенция "Фокус" председателят на Съюза по аеробика Димитрина Къндева.
По думите на Къндева, автобусът е пламнал малко преди 11.00 часа днес.
Децата и двамата ръководители на отбора са успели да напуснат автобуса преди пламъците да обхванат превозното средство. Въпреки първоначалния стрес, всички са запазили самообладание и са успели да напуснат невредими горящия автобус, каза председателят на Съюза по аеробика.
Минути след инцидента от спортния клуб са уведомили за случилото се родителите на състезателите.
Все още се изяснява причината за запалването на автобуса.
Децата са откарани с друго превозно средство до Боровец, допълни още Димитрина Къндева.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14006
1
12.05 2017 в 14:31
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата