Смесената ни щафета даде едва 20-то време за Купата на ИБУ в Арбер

OFFNews 23 януари 2021 в 18:27 3083 0

България завърши едва на 20-о място в смесената щафета на 4 по 7.5 км от второто по сила състезание в биатлона - Купата на ИБУ, в германския зимен център Арбер.

Васил Зашев, Благовест Стоянов, Валентина Димитрова и Лора Христова бяха задминати с обиколка още след втория пост, а дотогава бяха направили 5 наказателни обиколки и бяха използвали 9 допълнителни патрона.

Победител стана Русия в състав Карим Халили, Даниил Серохвостов, Анастасия Гореева и Валерия Васнецова. те изминаха трасето за 1:22:52.8 часа с 15 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.

Норвегия (Ендре Стрьомсхайм и Каролине Ердал) пък спечели единичната смесена щафета. Двамата финишираха за 41:27.7 минути с 10 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

България в състав Деян Разложки и Стефани Йолова завърши на 25-а позиция, след като Разложки беше затворен още след първия пост. Той направи 4 наказателни обиколки и използва 6 допълнителни патрона.

В същото време световният шампион Франция спечели щафетата на 4 по 7.5 км за мъже от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц.

Антонен Гигона, Кентен Фийон Майе, Симон Дестьо и Емилиен Жаклен изминаха трасето за 1:14:25.8 час с 9 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

На второ място остана Норвегия на 0.8 секунди с 9 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.
Йоханес Тингес Бьо водеше с 3.7 секунди пред Жаклен след последната стрелба, но беше изпреварен от французина с финален спринт.

"Йоханес е невероятен спортист, един от най-великите биатлонисти в историята. Всеки път, когато съм по последната обиколка с него, искам да се конкурирам добре с него", каза Жаклен.

На трета позиция завърши Русия на 50.8 секунди със 7 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.
В топ 6 са още отборите на Германия, Италия и Австрия.

Състезанието премина без българско участие.

Утре в Антхолц предстои масов старт на 15 км за мъже и щафета на 4 по 6 км за жени.