Виктория е 30-ото бебе, родено с финансовата подкрепа на Столична община и фондация "Майки за донорството".
Момиченцето е с мерки 3,750 кг и 52 см и е родене днес след инвитро процедури с донорски яйцеклетки. Майката на Вики се е доверила на болница "Надежда", д-р Стаменов и д-р Чапанова за процедурите и проследяване на бременността.
Вече 12 момиченца и 18 момченца се родиха благодарение на Донорската "Инвитро" програма, която подпомага жени с репродуктивни проблеми.
Програмата бе създадена през 2015 г. от Столична община и фондация "Майки за донорството". В бюджета на София всяка година се предвиждат по 70 000 лв. за финансиране на част от необходимите инвитро процедури с донорски яйцеклетки.
Всички подробности и изисквания към участниците в Програмата могат да се намерят тук
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен