Цветана Пиронкова се завърна ударно на корта

OFFNews 01 септември 2020 в 21:02 4310 1

Бившата ни първа ракета при дамите Цветана Пиронкова се завърна с победа на корта след повече от три години отсъствие.

Пиронкова елиминира 21-годишната рускиня Людмила Самсонова с 6:2, 6:3 за 80 минути игра в първия кръг на Откритото първенство на САЩ - US Open.

32-годишната пловдивчанка записа първата си победа в професионалния тенис от юли 2017 година на "Уимбълдън", където тя участва за последно, след което лекуваше контузия, а междувременно забременя с първородния си син.

Във втория кръг Пиронкова ще се изправи срещу поставената под номер 10 бивша номер 1 в света Гарбине Мугуруса от Испания, която в първия мач за деня елиминира Нао Хибино (Япония) с 6:4, 6:4.

В същото време актуалната номер 1 на България Виктория Томова отпадна при дебюта си в основната схема на Откритото първенство на САЩ.

Томова загуби от поставената под номер 22 представителка на домакините Аманда Анисимова с 5:7, 5:7 за 87 минути.