Серина Уилямс сложи край на приказката на Пиронкова на US Open

OFFNews 09 септември 2020 в 21:39 6595 2

Бившата номер 1 в света Серина Уилямс сложи край на участието на най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова на турнира от Големия шлем US Open в Ню Йорк. Американката спря завърналата се на корта след тригодишно отсъствие пловдивчанка в 1/4-финалите след победа в три сета -  4:6, 6:3, 6:2 след 2:11 часа игра.

Пиронкова изигра изключителен първи сет, като реализира единствения пробив в петия гейм. При 5:3 тя пропусна два сетбола, но затвори частта на собствен сервис.

Българката започна с пробив и във втория сет, но американката бързо го върна. В средата на втората част настъпи обрата в мача. Уилямс проби за 5:3, а в следващия гейм Пиронкова поведе с 30:15, но с три поредни аса, общо 16 до този момент в мача, американката стигна до обрат, за да изравни резултата в сетовете.

23-кратната шампионка в турнирите от Големия шлем контролираше събитията на корта в третата част и затвори мача при собствен сервис.

Американката, която на 26 септември ще навърши 39 години, пласира 20 аса и общо 44 печеливши удара срещу 24 непредизвикани грешки.

"Тази победа ми показа колко корави могат да бъдат майките. Тя игра много силно. Изумително е това, което тя постигна, невероятно е. На моменти се чудех как го прави. В началото играта ми не вървеше, но беше добре, че не чувствах умора. Постепенно намерих ритъма си, започнах да се движа по-добре, ударите ми започнаха да се получават. Това ми помогна да постигна тази победа", заяви след двубоя Уилямс, която преследва рекордна 24-а титла от Шлема.

4000

2

Biser

10.09 2020 в 15:09

Страхотен мач. Браво на Цвети, че се бори. Но срещу себе си имаше най-добрата в света.