Краля на клея срази Джокович в Рим

OFFNews 19 май 2019 в 20:24 2885 0

Испанецът Рафаел Надал защити по безспорен начин репутацията си на номер 1 на клей, след като срази Новак Джокович във финала на турнира Мастърс в Рим.

Надал си върна на Джокович по най-добрия начин за загубата на Откритото на Австралия по-рано през годината, след като го разгроми с 6:0, 4:6, 6:1 и защити титлата си в италианската столица, която е общо девета за него в Рим.

Особено унизителен беше първия сет, в който Рафа не даде никакъв шанс на Джокович, когато проби подаването му цели три пъти за унизителното 6:0 и "геврек" на тенис жаргон. Във втория сет Джокович се вдигна, но отново Надал беше малко по-опасният играч на корта.

Въпреки това, сърбинът се добра до 5:4 в своя полза и проби подаването на Надал, за да вкара мача в решителна трета част. Там отново господар беше Надал, който този път даде само гейм на големия си съперник и отново взе сервиса му три пъти. Това беше достатъчно за крайната победа на Краля на клея.