Григор Димитров отпадна във втори кръг на Уимбълдън

OFFNews 01 юли 2021 в 21:12 4401 0

Снимка Getty Images

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров завърши 11-ото си участие на "Уимбълдън" още във втория кръг със загуба с 4:6, 6:7(6), 6:7(4) от представителя на Казахстан Александър Бублик след 2 часа и 28 минути игра.

Поставеният под номер 18 в схемата българин така и не успя да се справи с коварните сервиси на Бублик, който наниза впечатляващите 34 аса. За сравнение Димитров направи само 4.

Димитров не е преминавал втория кръг на "Уимбълдън" от 2017 година насам, докато за 24-годишния казахстанец това е едва второ класиране за трети кръг на турнир от "Големия шлем".

В целия мач имаше само един пробив, който дойде още в третия гейм на първия сет. Играта на корт номер 12 между двамата съперници бе много равностойна, но големият брой асове натежа решително в полза на Бублик, който в следващия кръг ще играе с победителя от мача между поляка Хуберт Хуркач и американеца Маркос Жирон.