Три снежни леопарда умряха след усложнения на COVID-19 в зоопарк в Линкълн, щата Небраска.
В петък от зоологическата градина съобщиха във Фейсбук за смъртта трите леопарда - Рани, Еверест и Макалу.
"Рани, Еверест и Макалу бяха обичани от цялата ни общност, не само в зоопарка, а и извън него. Тяхната загуба е съкрушителна, всички скърбим заедно", пишат служителите, цитирани от "Гардиън".
Лечението на снежните леопарди и два болни от COVID-19 суматрански тигъра е започнало миналия месец. Двата тигъра - Аксел и Кумар - са вече излекувани успешно.
От зоопарка заявиха, че остават отворени и предприемат всички нужни противоепидемични мерки спрямо хора и животни.
Множество американски зоологически градини съобщават за случаи на COVID-19 сред животните.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
В ПП не знаели, че се формира ИК за издигане на Гюров за президент
Откриха мъртва обявената за издирване туристка в Пирин