Италия победи Англия в зрелищен мач (видео)

Ивайло Анев 15 юни 2014 в 10:44 9006 1

Балотели донесе ценна победа на Италия.

Италия победи с 2:1 Англия в европейското дерби от група D на световното първенство в Бразилия. Двата отбора сътвориха спектакъл на "Арена Амазония", изпълнен с много опасности и пред двете врати.

"Адзурите" поведоха чрез гол на Клаудио Маркизио в 35-ата минута. Само 2 минути по-късно нападателят на Англия Даниел Стъридж изравни. Победният гол за Италия вкара Марио Балотели.

Англия започна мача по-активно. Тримата нападатели на англичаните Рууни, Уелбек и Стъридж създаваха доста трудности на бранителите в синьо с натиска в тяхното наказателно поле. Това обаче не доведе до гол.

В 35-ата минута обаче Италия успя да вкара. Сините изпълниха корнер, плеймейкърът Андреа Пирло пропусна хитро за Маркизио, който с плътен удар от над 20 метра прати топката във вратата на Харт.

Само 2 минути по-късно англичаните изравниха. Стърлинг изведе много добре Рууни отляво, а нападателят на Манчестър Юнайтед центрира перфектно към далечната греда, където Стъридж засече отблизо за 1:1.

Точката на спора бе сложена в 50-ата минута, когато Кандрева преодоля лесно Бейнс, след което центрира топката към Балотели, който засече с глава за 1:2.

Така Италия събра три точки и се изкачи на второ място в група D, оставайки зад сензационния лидер Коста Рика. По-рано днес "лос тикос" се наложиха изненадващо с 3:1 над Уругвай, което и осигури лидерска позиция на смятания за аутсайдер състав на Хорхе Пинто. Нещо повече - "адзурите" записаха 15-и пореден мач с отбелязан гол на световен шампионат, което е и абсолютен рекорд за страната.

Селекцията на Англия пък записа първа загуба на старта на Световно първенство за първи път от 1986 година насам, когато Мондиалът се проведе в Мексико.

Англия - Италия 1:2

0:1 Маркизио 0:1 (35)
1:1 Стъридж (37)
1:2 Балотели (50)

Ако имате какво да кажете на тема "Мондиал 2014", може да го направите в новата игра на OFFNews! Направете видео коментар и го качете в OFFTube и може да спечелите Sony Xperia M и Sony Xperia Tablet Z.