България измъчи Чехия на "Хопман къп"

Любомир Тодоров 02 януари 2012 в 10:03 2149 0

ceci-grisho1-site
България дебютира със загуба при първото си участие в 24-ото издание на отборния тенис турнир „Хопман къп” в Пърт, Австралия. Цветана Пиронкова и Григор Димитров отстъпиха на лидерите Петра Квитова и Томаш Бердих от Чехия с 1-2 победи в мач от група „Б”. Нашите спечелиха мача на смесени двойки, което донесе историческа първа победа. В първата среща Цеци падна от втората в световната ранглиста Петра Квитова с 4:6, 2:6. Първият сет беше равностоен. Шампионката от Wimbledon проби в шестия гейм и това бе достатъчно да вземе частта. Във втората чешката левичарка спечели заключителните пет гейма. След това Димитров отстъпи на Бердих с 4:6, 7:6(9), 3:6. Гришо игра на високо ниво. 20-годишният хасковлия успя да измъкне тайбрека на втория сет след упорита борба. В началото на третия обаче чехът постигна пробив, което се оказа решаващо за крайния успех. В срещата на смесени двойки Григор Димитров и Цветана Пиронкова спечелиха с 2:6, 6:3, 11:9  срещу Томаш Бердих и Петра Квитова. Чехите поведоха с 3:0 гейма с два пробива. Българите върнаха единия след блестящ ретур на Цеци, но после допуснаха и трети при 2:5. После Бердих и Квитова взеха частта. Лидерите в „Хопман къп” бяха пробити от Гришо и Цеци за 3:1, но веднага го върнаха. Нашият микс направи нов брейк за 5:3 и Гришо сервира успешно за изравняване на сетовете. В дългия тайбрек чехите дръпнаха с 6:3 и 8:5 точки. При 9:6 те стигнаха до мачболи. Но Димитров и Пиронкова спасиха и трите възможности. После нашите стигнаха до точка за спечелване на двубоя и триуфираха след двойна грешка на Бердих. Въпреки липсата на синхрон, нашите показаха отлично настроение на корта. На 4 януари в ранни зори България играе срещу Дания. Скандинавците спечелиха с 2-1 над защитаващия титлата си отбор на Съединените щати. В решителния мач на смесени двойки Фредерик Нилсен и Каролине Возняцки се наложиха над Марди Фиш и Бетани Матек със 7:5, 6:3.