"Определено има „зелен рекет”. Той е факт. Има количествени натрупвания, които доведоха до тази декларация на четирите представителни на национално равнище организации на работодателите, чиито членове създават 86,2 на сто от БВП. И там работят 82% от заетите в страната ни", заяви в студиото на „Здравей, България” председателят на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев.
„Искаме да знаем кой кой е сред зелените, кого представлява, кой, а какво и с какви пари им плаща. Ежедневие е да се спират инвестиционни проекти от конкуренцията като се плаща на самозвани еколози. Ежедневие е да се искат пари, за да не се обжалва даден проект. На може да вълната на популизма да се спират инвестиционни проекти, които са спазили всички закони”, каза още Васил Велев.
На обратната позиция застана Андрей Ковачев от Сдружение за дива природа „Балкани”.
„Вие в момента защитавате конкретен бизнес интерес. През 2011 г. г-н Татарски, който тогава беше кмет на Община Разлог каза, че Цеко Минев е човекът, който стои публично зад проекта „Пирин”, каза той.
Ковачев припомни на Велев, че не "шепа зелени рекетьори", а след референдум хората в Трън, Генерал Тошево и Горна Малина са спрели инвестиционни проекти, тъй като са били притеснени за здравето и природата в населените си места.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
9000
3
19.01 2018 в 12:59
10571
2
19.01 2018 в 11:00
12284
1
19.01 2018 в 10:48
Последни коментари
Москва осуетила заговор за убийство на висш руски офицер
Наздраве с руския петрол!
''Къде е момчето? Великият лидер го няма!''. След 40 години на Тюркян чешма
Кола удари коне на пътното платно, загина момиче на 18 години
Над 100 населени места още са без ток, работата по отстраняването на авариите продължава