Реал с шампионско начало в първенството

OFFNews 21 август 2017 в 01:20 1559 0

Снимка Twitter

Реал Мадрид стартира мощно новия сезон, след като победи Депортиво Ла Коруния с 3:0 в мач от първия кръг на испанската Ла Лига.

Още в началото на двубоя футболистите на Зинедин Зидан демонстрираха, че са в подем що се касае до играта и психиката на тима.

В 20-ата минута Марсело подаде към непокрития на дъгата Лука Модрич, неговият изстрел затрудни вратаря Рубен Мартинес, топката попадна в краката на Карим Бензема, а секунда по-късно Гарет Бейл я насочи в мрежата на празна врата.

Само седем минути по-късно Марсело стреля прострелно в малкото наказателно поле и Каземиро сложи крак, което бе достатъчно за 0:2.

В 62-ата минута "белия балет" стигна до трети гол. Гарет Бейл проби отляво и подаде назад към Тони Кроос, който отбеляза с помощта и на рикошет.

В 88-ата минута съдията Хосе Луис Гонсалес даде дузпа за Депортиво, след като Даниел Карвахал връхлетя глуповато в краката на Бруно Гама. Флорин Андоне пропусна да реализира наказателния удар.

В добавеното време капитанът Серхио Рамос бе изгонен, след като получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Лопес.