Провал за Реал, не успя да подобри рекорд на митичния Сантос

OFFNews 21 септември 2017 в 07:58 1744 0

Реал Мадрид изживя тежка вечер при завръщането на Кристиано Роналдо. Шампионът допусна шокираща загуба 0:1 от Бетис на "Бернабеу" с гол в 94-ата минута.

Така Реал не стигна до кота 74 поредни мача с отбелязан гол, а остана на 73. Впечатляващата серия на "белите" започна на 30 април 2016 година с визита на "Сан Себастиан". Оттогава "Белия балет" реализира общо 198 попадения.

До момента рекордът се държеше от Сантос на Пеле. Той беше от 1963 година – 73 поредни мача с отбелязан гол, на колкото остана и Реал.

Уникална вечер имаше вратарят на Бетис - Адан. Той спаси каквото можеше, а и каквото не можеше. Буквално в 93-ата минута извади поредното чисто положение. В ответната атака Санабриа плонжира и с глава смълча "Сантяго Бернабеу".

Така мъчителният старт на Реал е на ът да докара огромна преднина на уж слабата Барселона. Каталунците са с пълен актив от 15 точки, а Реал е едва с 8.