Лудогорец се издъни срещу Истанбул Башакшехир, трепери до края в Лига Европа

OFFNEWS 24 ноември 2017 в 00:17 3353 0

Шампионът Лудогорец пропусна златен шанс да се класира за плейофите в Лига Европа, след като допусна загуба с 1:2 от турския Истанбул Башакшехир в двубой от предпоследния кръг в група С на турнира.

Мачът се изигра пред пълни трибуни на стадиона в Разград, а феновете си тръгнаха разочаровани.

Резултатът откри Висча в 20-ата минута, а в 28-ата минута Кевин Фрай удвои. Марселиньо върна "орлите" в мача с попадение в 65-ата минута, а до края Лудогорец упражни сериозен натиск, който обаче не доведе до промяна на резултата. Стражът на домакините Ренан пък с две фантастични спасявания запази интригата до края.

В другия мач от групата Брага победи също с 2:1 Хофенхайм и си осигури класиране за следващата фаза. Лудогорец пък трябва да търси позитивен резултат при гостуването на загубилия шанс Хофенхайм, за да се надяват да продължат напред.

ЛУДОГОРЕЦ - ИСТАНБУЛ Б 1:2