Англия и Косово си вкараха осем гола

OFFNews 11 септември 2019 в 08:56 1918 0

Отборът на Англия продължава без грешка своята евроквалификационна кампания в нашата група, след като надигра у дома на "Сейнт Мери" Косово с 5:3.

Гостите започнаха великолепно срещата и имаха аванс в резултата след само 34 секунди след попадението на Валон Бериша. Това ядоса възпитаниците на Гарет Саутгейт.

"Трите лъва" обаче отговориха много бързо и до почивката вече водеха с 5:1 след попадения на Рахийм Стърлинг (8), Хари Кейн (19), автогол на Мергим Войвода (38) и дебютни голове на Джейдън Санчо (44, 45).

След почивката Косово се съживи, отбелязвайки две попадения в рамките на шест минути. В 49-ата минута Бериша също се разписа за втори път, а в 55-ата Ведат Мурики намали до 3:5, след като изпълни точно дузпа. Хари Кейн пък пропусна 11-метров наказателен удар за домакините.

Така англичаните са с пълен актив от 12 точки след четири изиграни срещи, а успехът сложи край на впечатляващата серия на Косово от 14 последователни мача без загуба под ръководството на Бернар Шалан.

Тимът вече е трети в класирането на група А, след като в другият двубой Черна гора отстъпи на Чехия с 0:3, а точни за гостите бяха Томаш Суцек, Лукаш Масопуст и Владимир Дарида от дузпа. В следващите мачове от групата Чехия приема у дома Англия, а България гостува на Черна гора.

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо вкара четири гола в европейската квалификация срещу Литва, спечелена от гостите с 5:1.

Това покачи головата сметка на Роналдо на 93 попадения за националния отбор в общо 161 мача.
Нападателят вече има и осем хеттрика за Португалия и общо 54 в кариерата си.